Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Objawienie Pańskie czyli Trzech Króli w Winnicy świętowano z kolędą biskupią i jasełkami

Objawienie Pańskie czyli Trzech Króli w Winnicy świętowano z kolędą biskupią i jasełkami

W wielu miastach na Ukrainie Święto Trzech Króli naznaczone jest organizowaniem barwnych orszaków centralnymi ich ulicami.

Ale w Winnicy istnieje inna tradycja. W tym dniu parafię Świętego Ducha na Wiszence odwiedza z kolędą biskup ordynariusz Leon Dubrawski (relacja już wkrótce) i śpiewa z parafianami „do upadłego”, a w kościele kapucynów młodzież parafialna organizuje przedstawienie jasełkowe.

Trzydzieścioro młodych katolików, ucharakteryzowanych pod postacie biblijne – Świętą Rodzinę, Pasterzy, Aniołów i Trzech Króli po Mszy Dziecięcej, która rozpoczęła się w kościele Matki Bożej Anielskiej o 17.00, bawiła licznie zebraną publiczność wspaniałymi tekstami, pięknymi kolędami oraz dobrze zgraną grą zespołową.

W trzydziestominutowym przedstawieniu nie zabrakło wątku edukacyjnego – wytłumaczenia dlaczego Trzech Zacnych Panów (niektóre źródła podają, że Królów, którzy przybyli by pokłonić się Jezusowi, mogło być aż dwanaście) postanowili odwiedzić ubogą stajenkę i Świętą Rodzinę by oddać hołd małemu Dzieciątku.

Po jasełkach i młodzi aktorzy i widzowie otrzymali słodkie prezenty, ufundowane przez członków wspólnot neokatechumenalnych miasta Winnicy.

Tekst oraz zdjecia: Sergiusz Olijnyk, 07.01.16 r.