Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Obchody srebrnego jubileuszu zakonnej profesji

Obchody srebrnego jubileuszu zakonnej profesji

25 lat służby dla Pana.

Jubileusz – to możliwość w szczególny sposób dziękować dobremu Panu za Jego obfite łaski. 25 lat temu, w kościele św. Zofii w Żytomierzu cztery młode dziewczyny, które pochodzą z Żytomierza, układały swoje pierwsze śluby w Zgromadzeniu Sióstr Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. 25 lat temu siostry Regina i Julia Chodakowskie, Antonina Swiderska i Zofia Węglowska odpowiadały na potrzeby czasu i służyły w swojej charyzmie tam, gdzie była potrzeba.

Na tegoroczną uroczystość do Żytomierza przyjechało wielu gości – sióstr-zakonnych, parafian z różnych parafii, gdzie pracują siostry, sercanki na czele z Generalną Przełożoną z Polski, duchowni, które współpracowały z siostrami. Celebrował Mszę Świętą Arcybiskup Piotr Malczuk razem z biskupami Stanisławem Szyrokoradiukiem i Leonem Dubrawskim.

Podczas homilii arcybiskup podkreślił, że siostry-jubilatki wybrały Jedynego, Jezusa i Jemu oddały swoje życie przez ręce Maryi z pragnieniem naśladować Boga. Maryja – jedyna wierna, z sercem pełnym miłości jest przykładem do naśladowania. On zwrócił uwagę, że ludzkie serce, które dzieli się miłością, odpowiada na potrzeby innego serca-otrzymuje stokroć więcej.

Po wyznaniu wiary siostry odnowiły swoje śluby zakonne, otrzymując z rąk Arcybiskupa wianek, krzyż i wileński różaniec. Właśnie w Wilnie pojawiły się pierwsze formację sióstr-sercanek.

Wiele ciepłych słów podziękowano zabrzmiało z ust sióstr, które razem ze wszystkimi zebranymi chwalili Boga za dar życia i powołania i za 25 lat od dnia złożenia ślubów-czystości, posłuszeństwa i nędzy.

Niech będzie pochwalone Przenajświętsze Serce Jezusa przez Serce Matki naszej Maryi za dar sióstr-jubilatek.

Anna Denysiewicz, zdjęcia profil Diecezji Kijowsko-Żytomierskiej na googleplus, 12.09.15 r.


{morfeo 963}

{youtube}{/youtube}