Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Obchody na wesoło 102. rocznicy niepodległości Polski w podolskiej Winnicy

Obchody na wesoło 102. rocznicy niepodległości Polski w podolskiej Winnicy

11 listopada, na który przypada Narodowe Święto Niepodległości, to dla każdego Polaka ważny dzień – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary oraz zwycięstwa. To patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności oraz niepodległości.

7 listopada 2020 w Szkole Sobotnio-Niedzielnej im. Grocholskich działającej przy SP „Chrześcijańsko-Demokratyczny Związek Polaków Winnicy” odbyły się uroczyste obchody z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Był to wyjątkowy dzień, pełen podniosłego nastroju.

Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali wzruszającą lekcję historii, przygotowaną przez Pani Lidię Paulukiewicz, nauczycielki języka polskiego, skierowanej do pracy w Winnicy przez ORPEG. Podczas spotkania dzieci wycinały biało-czerwone serca, wykonywały różnymi technikami symbole narodowe – godło, biało-czerwone flagę oraz nauczyły się wierszyka „Kto ty jesteś ? – Polak mały”. Na zakończenie każde dziecko dostało piernikowe słodkie biało-czerwone serduszko.

Dzięki takiej lekcji patriotyzmu uczniowie Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. Grocholskich mieli okazję uświadomić sobie, że godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami polskości, dumy oraz tożsamości.

Działalność szkoły jest objęta patronatem Fundacji Wolność i Demokracja, KPRM oraz rodziny Grocholskich z Warszawy ( potomków Grocholskich ze Strzyżawki pod Winnicą).

Wiktoria Bednarska, ChDZPW, 10 listopada 2020 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code