Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Obchody Dnia Języka Ojczystego w Żytomierzu

Obchody Dnia Języka Ojczystego w Żytomierzu

Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie Serdecznie zaprasza na tradycyjne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego pod Patronatem Honorowym Konsula Generalnego RP w Winnicy Tomasza Olejniczaka które odbędą się 21 lutego w Żytomierzu.

Program:

13:00 – Msza Święta (Katedra św. Zofii w Żytomierzu, ul. Pl. Zamkowy, 2);
14:30 – IX Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii Polskiej” (Obwodowy Teatr Lalek, ul. Mychajliwska, 7).
16:00 – Akademia do Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego (Obwodowy Teatr Lalek, ul. Mychajliwska, 7).

Сelem obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest promocja i ochrona różnorodności językowej, jako dziedzictwa kulturowego na Ukrainie.

W Konkursie jest przeznaczony dla uczniów szkół oglnoksztacących, sobotnio – niedzielnych szkółek z Żytomierza i obwodu żytomierskiego.

Zwycięzcy IX Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii Polskiej” otrzymają nagrody rzeczowe, dyplomy, oraz nagrodę w formie udziału w Zlocie Młodzieży Polskiej w Polsce.

Zgłoszenia prosimy kierować do Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie do 19 lutego 2016 r. na adres ul. Teatralna 17/ 20 каб.111. 10014 m. Żytomierz; e-mail : [email protected]

W zgłoszeniu prosimy zaznaczyć imię i nazwisko, datę urodzenia, punkt nauczania języka polskiego, imię i nazwisko nauczyciela

Słowo Polskie, na podstawie informacji prezes Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków Wiktorii Laskowskiej-Szczur, 17.02.16 r.