Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Obchody 95. rocznicy Polsko-Ukraińskiego Sojuszu 1920 r. w Winnicy. Zmiany w programie!

Obchody 95. rocznicy Polsko-Ukraińskiego Sojuszu 1920 r. w Winnicy. Zmiany w programie!

W trzeciej dekadzie kwietnia Ukraina i Polska będą obchodziły 95. rocznicę podpisania Polsko-Ukraińskiego Sojuszu 1920 r. (Paktu Piłsudski-Petlura). Dzięki wspólnym wysiłkom i poświęceniu, Polacy razem z Ukraińcami zdołali zwyciężyć armię bolszewicką pod Warszawą i znaleźć porozumienie w trudnych kwiestiach historycznych.

25 kwietnia w Winnicy odbędą się Centralne Obchody rocznicy zawarcia sojuszu militarnego pomiędzy obydwoma krajami, organizowane przez SP „Kresowiacy” i „Historię Winnicy” wspólnie z KG RP w Winnicy oraz Radą Miasta.

Zapraszamy Państwa na sympozjum naukowe „Braterstwo broni. Sojusz Polsko-Ukraiński 1920 r.”, która odbędzie się o 11.00 na Winnickim Uniwersytecie Technicznym (ul. Chmielnickie Szose 95, Główny Korpus, sala nr 222). Wśród prelegentów – Ambasador RP w Kijowie

Henryk Litwin, płk WP Tadeusz Chrząstek, zastępca dyrektora ukraińskiego INP Oleksander Zinczenko, prezes Związku Szlachty Polskiej Henryk Grocholski i inni.

Informacja na temat uroczystości pod tel. +380673665050, [email protected].

Słowo Polskie, 20.04.15 r.