Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Obchody 250-lecia Kościoła Seminaryjnego oraz klasztora Św. Jana z Dukli w Żytomierzu (uaktualnione)

Obchody 250-lecia Kościoła Seminaryjnego oraz klasztora Św. Jana z Dukli w Żytomierzu (uaktualnione)

28-29 września 2013 roku w Żytomierzu odbędą się uroczystości z okazji 250-lecia Kościoła Seminaryjnego oraz klasztora Św. Jana z Dukli.

W sobotę, 28 września od 16.00 do 17.45 będzie trwało seminarium naukowe, podczas którego można będzie posłuchać o historii założenia kościoła i klasztora, walce o świątynie w okresie komunizmu, odrodzeniu życia parafii oraz powstaniu nowych struktur kościelnych po upadku ZSRS.

Najważniejsza uroczystość rozpocznie się o godzinie 10.30 w niedzielę. Msza święta, w której będą uczestniczyli nuncjusz apostolski Tomas Edward Gallicson oraz arcybiskup Mokrzycki, przedstawiciele polskiej i watykańskiej dyplomacji, parafianie, chrześcijanie innych konfesji a także przedstawiciele władz, będzie poświęcona pamięci wszystkich, kto przyczynił się do budowy i odrodzenia świątyni oraz klasztora.

Po Mszy odbędzie się koncert chóru młodzieżowego oraz innych chórów parafialnych. Po koncercie w podwórzu świątyni zostanie zorganizowany obiad dla gości z innych miast oraz parafii.

Ksiądz proboszcz Mirosław Karaczyna zaprasza wszystkich chętnych na świętowanie do Żytomierza.

Alina Zielińska

Wideo zaproszenia na uroczystości do Żytomierza

{youtube}wT-3zyeaPhs{/youtube}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code