Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Obama nie daje broni Ukrainie, bo Putin zagroził, że zaatakuje Kijów

Obama nie daje broni Ukrainie, bo Putin zagroził, że zaatakuje Kijów

Źródło - unian.ua

– Federacja Rosyjska dała do zrozumienia USA, że może rozpocząć atak na Ukrainę na szeroką skalę w wypadku przekazania Ukrainie broni – powiedział w wywiadzie dla ukraińskiej telewizji Anton Geraszczenko, deputowany do Rady Najwyższej (ugrupowanie „Ludowy Front”).

– Putin boi się, że jeżeli otrzymamy nowoczesną broń ofensywną i obronną, dynamika zmieni się na korzyść Ukrainy – przejmiemy Donbas, zablokujemy Krym – i Putin przegra. Dlatego desperacko grozi Stanom. Byłem w Waszyngtonie, gdzie spotykałem z ekspertami. Pytałem – dlaczego Obama rezygnuje z wykonania oficjalnych decyzji Kongresu o przekazaniu Ukrainie broni? Powiedziano mi, że Putin uprzedził amerykańskiego prezydenta i jego doradców, że jeżeli Ameryka da Ukrainie broń, to Rosja zdecyduje się na „ujawnienie się” na ukraińskim froncie i zacznie ofensywę na Kijów z kilku kierunków.

Geraszczenko także twierdzi, że Putin stosuje również taktykę zastraszania inwestorów. Podobno powiedział, że „nacjonalizuje” wszystkie zagraniczne inwestycje na terenie Federacji Rosyjskiej, jeżeli Europa i Stany dadzą Ukrainie nowoczesną broń.

Słowo Polskie, 07.03.15 r., KZ