Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Andrzej Iwaszko o studiowaniu w AGH

Andrzej Iwaszko o studiowaniu w AGH

10 kwietnia w siedzibie Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia” odbyło się spotkanie z pełnomocnikiem Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie Andrzejem Iwaszko.

W ciekawej i dostępnej formie pan Andrzej opowiedział o Akademii, skupiając się na tym, że Akademia znajduje się w czołówce prestiżowych technicznych Uczelni państwowych w Polsce, co więcej – wśród uczelni technicznych jest w trójce liderów – na pierwszym miejscu jest Politechnika Warszawska, następnie Politechnika Wrocławska a potem – AGH.

Od lat jednym z priorytetów Akademii Górniczo-Hutniczej jest prowadzenie na wysokim poziomie badań naukowych ukierunkowanych na wdrożenie przemysłowe oraz rozwój gospodarczy kraju i regionu.

Wiedza zdobywana w laboratoriach ma przede wszystkim wymiar praktyczny, dlatego w tym aspekcie można upatrywać źródła niezwykłej pasji pracowników i studentów, z którą tworzą innowacyjne rozwiązania oraz realizują wiele ambitnych projektów.

W Akademii kształci się ponad 33500 studentów. 16 wydziałów obejmują 58 kierunków, w tym 200 specjalności studiów.

85 proc. absolwentów Akademii zawsze mogą po studiach pracę w swoim zawodzie, szczególnie studenci z kierunków IT, którzy zaczynają pracować jeszcze na 2-3 roku studiów. Często też wyjeżdżają pracować za granicę. Lecz jak zawsze jest jedno „ale” – trzeba się uczyć, a studia są dość trudne!

W rankingu „Kuźnia prezesów” Akademia posiada pierwsze miejsce. Uczelnia ma wybitną historię, potężne zasoby materialno-techniczne dla nauczania się, laboratoria badawcze, wyposażone w najnowszy sprzęt techniczny. Infrastruktura Akademii to jedne z największych i najpiękniejszych miasteczek studenckich, kampus, biblioteka, baza sportowo-rekreacyjna, boiska, basen, przedszkole i żłobek itd.

Akademia Górniczo-Hutnicza to szczególne miejsce z niezwykłą atmosferą i barwną ponad 100-letnią historią, miejsce, gdzie powstają idee, rodzą się sukcesy oraz przyjaźnie na całe życie.

Przyszli studenci podczas spotkania w Winnicy zadawali dużo pytań na które dostali wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie w miłej i przyjaznej atmosferze ciągnęło się do późnego wieczora.

Maryna Balzan, 13.04.17 r.