Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » O Pomorzu z ust mieszkanki tego regionu

O Pomorzu z ust mieszkanki tego regionu

Ponad 30 winniczan zawitało 11 marca do Winnickiej Biblioteki im. Timiriaziewa na pierwszą prezentację z cyklu „Odkrywamy Polskę razem”, przygotowaną przez EVS-woluntariuszkę z Polski Karinę Zborowską.

Na spotkaniu Karina opowiedziała o Pomorzu i przypomniała, że stali uczestnicy podobnych prezentacji mają szansę na wygranie nagród, sponsorowanych przez Konsulat Generalny RP w Winnicy, biorąc udział w finałowym konkursie.

Chciałabym zacząć od przywitania się – nazywam się Karina Zborowska, do Winnicy przyjechałam na zaproszenie polskiej Fundacji im. Roberta Schumana. Przez najbliższy rok będę wolontariuszką w lokalnej organizacji Kreativ (prezes – Oksana). Jedną z naszych inicjatyw jest cykl spotkań pt. „Відкриваємо Польщу разом”. Na comiesięcznych spotkaniach chciałabym zapoznać słuchaczy z historią, kulturą, tradycjami i specyfiką poszczególnych regionów Polski. Po około pięciu spotkaniach zamierzam przeprowadzić konkurs z nagrodami ufundowanymi przez Konsulat Generalny RP.
– Starałam się opowiedzieć o moim rodzinnym regionie – Pomorzu Gdańskim. To zadanie nie było z łatwych. Trudno jest w zaledwie godzinę opowiedzieć o ponad tysiącletniej dramatycznej historii miasta i regionu, szalenie ciężko jest także wybrać najważniejsze momenty, najpiękniejsze zdjęcia i najciekawsze inicjatywy kulturalne. Chciałoby się mówić o wszystkim, a nie można. Jednak mam nadzieję, że słuchaczy zainteresowałam i będą przychodzili na kolejne spotkania. A przyznać muszę, że ku mojemu ogromnemu (pozytywnemu) zaskoczeniu frekwencja dopisała! Na kolejnych comiesięcznych spotkaniach chciałabym zapoznać słuchaczy z historią, kulturą, tradycjami i specyfiką poszczególnych regionów Polski
– podzieliła się wrażeniem z własnej prezentacji jej autorka Karina Zborowska.

Nie pozostaje nic innego tylko zaprosić czytelników |”Słowa Polskiego” na kolejne prezentacje – najbliższa odbędzie się w kwietniu.

Słowo Polskie, zdjęcia – „Kreatyw”, 17.03.15 r.