Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » O Papieżu Polaku w Sławucie

O Papieżu Polaku w Sławucie

W tych nieprostych i ryzykownych czasach musimy dostosowywać się do nowej rzeczywistości naszego życia.

To jest bardzo odczuwalne w trakcie wychowywania i nauczania nowego pokolenia. Zwłaszcza w pytaniach wychowania patriotycznego, edukacji moralnej oraz etycznej. Dlatego mamy pamiętać o najbardziej wybitnych Polakach w historii narodu polskiego.
2020 rok mija pod znakiem św. Jana Pawła II. Dlatego też i nasza placówka oświatowa w Sławucie nie mogła pozostawić bez uwagi postać najbardziej wybitnego Polaka wszech czasów.

W jubileuszowy rok urodzin św. Jana Pawła II, w październiku, kiedy kardynał Karol Wojtyła, jako pierwszy w historii Polak i słowianin został wybrany na papieża i rozpoczął swój niezwykły pontyfikat, uczniowie młodszej grupy, nauczycielki, prezes organizacji polskiej w Sławucie Julia Opanasiuk oraz kilka członków ZPU Oddział w Sławucie uszanowali pamięć wybitnego Polaka.

Tym razem przedsięwzięcie odbyło się przy uczestnictwie niedużej grupy ludzi. Ponieważ nasze miasto znajduje się w strefie pomarańczowej kwarantanny, a już od najbliższego poniedziałku wchodzimy, niestety, w strefę czerwoną.

Całym przygotowaniem święta, scenarjusza i dekoracji zajmowała się Prezes ZPU w Sławucie Julia Opanasiuk. Od nauczycielek dzieci dostały tylko wiersze i zadanie twórcze – stworzyć dzieło artystyczne, związane z postacią św. Jana Pawła II. W święcie wzięły udział dzieci młodszej grupy szkolnej.

W wyniku odbyła się impreza słowno-muzyczna pod tytułem „Rok 2020 – Jana Pawła II”. Obejrzeliśmy film o życiu Jana Pawła II, dzieci recytowały wiersze i oczywiście, że ze względu na tak wielką miłość papieża do dzieci, wysłuchałiśmy jego wiersz pod takim samym tytułem i wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenki „Barka” i „Kochamy Cię”.

Na sam koniec zostały największe przyjemności – otrzymanie prezentów, dyplomów i kawałku pysznego tortu przez każdego uczestnika.

No i była duża przyjemność dla nauczycielek Szkoły Sobotniej: w ramach świętowania Dnia Edukacji Narodowej, Dnia Nauczyciela 14 października, Pani Prezes obdarowała naczycielek prezentami, bardzo potrzebnymi pendriv’ami.

Wszystko to było zorganizowane w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Wspieranie edukacji polskojęzycznej na Ukrainie” realizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja. Projekt objęty wsparciem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Larysa Cybula, ZPU, Oddział w Sławucie, 18 października 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code