Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Sojusz Piłsudski-Petlura – nowa publikacja IPN

Sojusz Piłsudski-Petlura – nowa publikacja IPN

Ukazała się nowa publikacja w opracowaniu znanego historyka, dyrektora Południowo – Wschodniego Instytutu Naukowego w Przemyślu dr. Stanisława Stępnia, Józef Piłsudski i Symon Petlura, twórcy sojuszu polsko-ukraińskiego 1920. Za naszą i waszą wolność… Wydawcą książki jest Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Autor zamieszcza w niej teksty i fotografie mające na celu przypomnienie tamtych wydarzeń. Czyni to zarówno z kronikarskiego obowiązku, jak i ku refleksji. Warto bowiem zastanowić się, czy ten niepisany wprawdzie, ale czynem zarysowany testament polityczny Józefa Piłsudskiego i Symona Petlury może mieć znaczenie dla teraźniejszych i przyszłych pokoleń Polaków i Ukraińców.

Recenzenci dr hab. prof. UR Jan Pisuliński – Uniwersytet Rzeszowski dr hab. prof. UMCS Mirosław Szumiło – Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie Maciej Frycz – Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie REDAKTOR dr Jacek Magdoń Przekład tekstu na język ukraiński – PWIN w Przemyślu Ludmiła Kozłowska, Natalia Rublowa KOREKTA dr Jan Matkowski, Anna Zelwak, Katarzyna Pawlik

Sergij Porowczuk za, mw, : PWiN, 3 listopada 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code