Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Ostra rywalizacja 20 startupów z Ukrainy – łączna pula nagród – 50 tysięcy zł

Ostra rywalizacja 20 startupów z Ukrainy – łączna pula nagród – 50 tysięcy zł

W piątej edycji konferencji Kyiv Tech Hub, organizowanej w ramach projektu Polish-Ukrainian Startup Bridge, pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 30 tys. zł wygrał projekt Elai.io.

Jest to platforma wykorzystująca zaawansowane technologie sztucznej inteligencji do tworzenia sztucznej postaci prezentera na podstawie tekstu w ponad 40 językach.

Drugie i trzecie przyznano odpowiednio “Knopka” i “Atmosphere”. Każdy z nich otrzymał 10 tys. zł na dalszy rozwój swojego pomysłu biznesowego. Łącznie do walki o zwycięstwo stanęło 20 startupów z Ukrainy.

Kyiv Tech Hub to finałowa konferencja organizowana w ramach projektu Polish-Ukrainian Startup Bridge, realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej.

Jego celem jest identyfikacja najlepszych pomysłów biznesowych podczas meetupów regionalnych na Ukrainie. Kolejnym etapem jest akceleracja zespołów startupowych w trakcie szkoleń prowadzonych przez doświadczonych ekspertów oraz umożliwienie im bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami polskich funduszy Venture Capital.

– W tym roku do projektu zgłosiło się niemal 100 projektów z Ukrainy, z czego programem akceleracyjnym objęliśmy 30 z nich. Do finału Kyiv Tech Hub 2021 zakwalifikowało się 20 najlepszych. Wszystkie prezentowały się przed jury złożonym z przedstawicieli polskich funduszy Venture Capital oraz Giełdy Papierów Wartościowych. Podczas konkursu projekty oceniane były pod kątem potencjału biznesowego, innowacyjności rozwiązania, kompetencji zespołu oraz samej jakości prezentacji.
Łączna pula nagród wyniosła 50 tysięcy złotych – mówi Krzysztof Grochowski, ekspert wiodący Polish-Ukrainian Startup Bridge.

Swoje rozwiązania, podczas pierwszego dnia konferencji, zaprezentowali: Activechat, Agrotop, AID, Atmosphere, AutoBI, Bumpy, Camtouch, Dandex, Elai.io, Finmap, Fruittorg, GreenBin, JobTailor, Knopka, mbakids.online, Measurme, Muscreators, Noty.ai, Pleso oraz WOD Insight.

Poza konkursem podczas pierwszego dnia konferencji startupy biorące udział w projekcie Polish-Ukrainian Startup Bridge mogły nawiązać kontakt z funduszami Venture Capital z Polski.
Wśród nich byli przedstawiciele Simpact VC, SpeedUp Venture Capital Group, VC Link, Shape VC, SMOK Ventures, ABAN fund, YouNick Mint, Inovo Venture Partners, AgriTech Hub oraz StarFinder Capital Fund.
W tym roku odbyło się ponad 60 indywidualnych spotkań matchmakingowych online i offline.

Do końca roku w ramach projektu Polish-Ukrainian Startup Bridge planowana jest realizacja raportu dotyczącego potrzeb ukraińskich startupów. Pomoże on z jednej strony promować ukraińskie projekty w Polsce i Ukrainie, a z drugiej będzie przyczynkiem do głębszej dyskusji o poprawie warunków funkcjonowania branży startupowej w tej części Europy. Głównym partnerem publikacji jest Ukraiński Fundusz Startupów. Premiera badania planowana jest na początku przyszłego roku.

Głównym celem projektu jest poszerzanie wiedzy młodych ukraińskich przedsiębiorców oraz kadry naukowej na temat modeli komercjalizacji pomysłów biznesowych w Polsce oraz możliwości pozyskania finansowania takich projektów przez podmioty polskiego rynku kapitałowego, w tym funduszy Venture Capital/private equity.

Polish-Ukrainian Startup Bridge realizowany jest przez Fundację Fundusz Współpracy i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej i finansowany ze środków programu Polska Pomoc (Polish aid) Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Słowo Polskie za: PUSB, mw 2 grudnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code