Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » O Konkursie „Kresy 2021” w Kijowie

O Konkursie „Kresy 2021” w Kijowie

W dniu 1 października dzieci i młodzież ucząca się języka polskiego przy Domu Polskim w Barze spotkali się na peronie winnickiego dworca z grupką młodzieży, uczącą się polskiego przy Związku Polaków Winniczyzny,aby wspólnie wyruszyć w podróż do Kijowa.

Celem tej wyprawy było wzięcie udziału w Konkursie Recytatorskim „Kresy” im. Adama Mickiewicza. W Kijowie powitała nas śliczna pogoda, więc po zakwaterowaniu w hotelu wyruszyliśmy 7-osobową grupką na zwiedzanie złotojesiennej stolicy. Ogród botaniczny, przeźroczysty most przez Dniepr, przepiękne widoki, urok głównej ulicy ukraińskiej stolicy—Kreszczatyk pozostawiły w nas niezapomniane wrażenia.

Wróciliśmy do hotelu nieco zmęczeni ale niesamowicie szczęśliwi. Przed nami był bardzo ważny dzień. 2 października to bowiem dzień konkursu, z którego młodzi Barczanie w każdym roku przywożą nagrody i wyróżnienia. Tak było i tym razem. Nagrody wyróżnienia zdobyły: Waleria Korostowska z Domu Polskiego w Barze oraz Anna Zulińska,reprezentująca Związek Polaków Winniczyzny. Natomiast Dimitry Miedwiediew z Baru zdobył honorowe III miejsce w swojej kategorii.

Zaledwie dwudniowy pobyt w Kijowie zaowocował nowymi znajomościami. Młodzi recytatorzy z Winnicy i Baru nawiązali przyjacielską więź i zapewne na długo zapamiętają ten wyjazd. Tym bardziej, że wkrótce spotkają się w Winnicy z okazji Koncertu Niepodległościowego.

Dom Polski w Barze, 12 października 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code