Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Nuncjusz apostolski Claudio Gugerotti po raz pierwszy odwiedził Odessę

Nuncjusz apostolski Claudio Gugerotti po raz pierwszy odwiedził Odessę

Arcybiskup Claudio Gugerotti wziął udział w uroczystościach odpustowych w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, przypadające na 15 sierpnia.

To pierwsza wizyta nuncjusza apostolskiego do Odessy. Arcybiskup w kazaniu podziękował wiernym za pięknie odrestaurowany kościół i za zachowanie w trudnych czasach wiary. JE podkreślił, że Odessa może pochwalić się niepowtarzalnym klimatem stosunków dobrosąsiedzkich różnych konfesji i narodowości. Tego przykładem była liczna obecność podczas Eucharystii biskupów Ukraińskiej Cerkwi Greckokatolickiej, Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Kijowskiego Patriarchatu oraz Niemieckiej Luterańskiej Cerkwi.

Po Mszy odpustowej parafianie zaprosili gościa na świąteczną kolację, a pracownicy Caritas-Spes-Odessa organizowały wesoły jarmark i inne rozrywki dla dzieci.

16 sierpnia w stolicy obwodu odeskiego nuncjusz Gugerotti spotkał się z bezdomnymi. Spotkanie odbyło się w trakcie rozdawania darmowych obiadów, leków i pomocy medycznej.

 

Słowo Polskie, na podstawie informacji credo-ua.org, 18.08.16 r.