Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Nowy kierunek współpracy pomiędzy młodymi Polakami i Ukraińcami

Nowy kierunek współpracy pomiędzy młodymi Polakami i Ukraińcami

Źródło: ukrinform.ua4 miliony złotych z polskich funduszy rządowych i 500 tys. hrywien z ukraińskich na projekty w dziedzinie polsko-ukraińskiej wymiany młodzieżowej.

Zaczynając od lipca polskie i ukraińskie organizacje społeczne będą mogły zgłaszać swoich uczestników do konkursu w ramach wymiany młodzieży w proporcji 50/50.

Pod koniec trzeciego tygodnia czerwca w Warszawie odbyło się spotkanie członków Ukraińsko-Polskiej Rady Wymiany Młodzieży, liczącej po cztery osoby z każdej strony, na którym omówiono priorytety projektów, opracowano regulamin oraz grafik przeprowadzenia konkursów w ramach wspólnego projektu.

Zastępca ministra młodzieży i sportu Oleksandr Jarema w wywiadzie dla „Ukrinform” poinformował, że projekty będzie można realizować zarówno na terenie jednego z krajów, jak i obu naraz, a uczestniczyć w nich może zarówno szkolna, jak i studencka młodzież, a także młodzi ludzie, którzy nie uczą się w szkołach lub na uczelniach. Chodzi o młodzież z różnych regionów, dużych miast oraz małych miasteczek i wsi.

Ukraińskie organizacje, które będą przygotowywać programy, będą ubiegać się o uzyskanie wsparcia finansowego ze strony Ministerstwa Młodzieży i Sportu Ukrainy, a polskie – ze strony Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która jest partnerem Ministerstwa Edukacji w Polsce.

Słowo Polskie, wschodnik.pl, 20.06.16 r.