Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Noworoczne rekolecje w Tywrowie

Noworoczne rekolecje w Tywrowie

W  centrum młodzieży św. Jana Pawła II w Tywrowie w dniach 30 grudnia 2019 r. – 1 stycznia  2020 r. odbywały się noworoczne rekolekcje.

To spotkanie młodzieży stało się doskonałą okazją do obchodzenia Nowego Roku z Bogiem, w gronie przyjaciół, radosnego i wesołego spędzenia czasu z podobnie myślącymi ludźmi i duchowego odpoczynku.

W trakcie spotkania młodzi mieli konferencje na temat zaufania i stosunków w rodzinie. Podczas rozważań nad konferencjami każdy mógł odpowiedzieć na pytania: czym jest dla nas miłość? Czy rozumiemy, czym jest głęboka miłość, kiedy szanujesz drugą osobę, zwracasz na nią uwagę, poznajesz ją i jej marzenia, jesteś gotów oddać najcenniejsze komuś, kogo kochasz? czym jest zaufanie? czy ufamy Bogu każdego dnia do końca? sobie nawzajem w relacjach? czy łatwo jest zaufać?

Musimy oderwać się od chaosu tego życia, uporządkować je. Jeżeli nie udaje się – rozmawiać ze Stwórcą, prosić Go o pomoc. Dlatego też uczestnicy spotkania wspólnie modlili się, adorowali Przenajświętsze Dary przed rozpoczęciem nowego roku i uczestniczyli w Mszy Świętej. Była to okazja, aby podziękować Bogu za ubiegły rok i wspólnie spotkać nowy, prosząc o pomoc i błogosławieństwo.

Po Eucharystii odbyło się świętowanie z pachnącymi mandarynkami (atrybutem świąt noworocznych), owocami, słodyczami, wesołymi konkursami, które przygotowały nam siostry ze Zgromadzenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu, które służą w Żytomierzu, a także tańce w pobliżu choinki, którą sami wcześniej wspólnie dekorowaliśmy. Wszyscy byli zadowoleni i pełni radości.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 7 stycznia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code