Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Nowe zasady składania wniosków wizowych

Nowe zasady składania wniosków wizowych

Źródło: mukachevo.netZaczynając od 3 kwietnia w punktach przyjmowania wniosków wizowych we Lwowie, Iwano-Frankowsku, Użgorodzie, Winnicy, Żytomierzu i Czerniowcach zostanie wprowadzony nowy porządek składania ankiet.

Zmiany powinny ułatwić proces zarejestrowania się w systemie elektronicznym. – Wcześniej musieliśmy iść do banku, zapłacić za usługi centrum wizowego i otrzymać numer. Potem dzwonić kilkakrotnie do operatora w celu sprawdzenia wolnych dat i zarejestrowania się. Po zmianach wszystko będzie wyglądało odwrotnie. Osoba, ubiegająca się o wizę, po opłaceniu usług pośrednika (centrum wizowego) zostawia swój numer telefonu, pod który w ciągu kilku następnych dni oddzwoni operator i uzgodni datę złożenia dokumentów. Już nie trzeba będzie rejestrować się na stronie internetowej i dzwonić bez końca. Taki system został już sprawdzony w innych placówkach i pokazał pozytywne rezultaty – poinformowała w rozmowie z dziennikarzem twoemisto.tv rzecznik prasowy KG RP we Lwowie Julia Zinicz.

Nawet po wprowadzeniu możliwości wjazdu do krajów UE bez wiz dla Ukraińców, nadal pozostanie aktualną potrzeba uzyskania wiz długoterminowych lub roboczych. Dlatego nowy system składania wniosków będzie wciąż aktualny i możliwie pozwoli wyeliminować nieuczciwych pośredników, żerujących na ludziach, zdesperowanych nieudanymi próbami zarejestrowania się w systemie.

Mikołaj Bachur, 19.03.17 r.