Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Nowe „Słowo Polskie” w wersji telewizyjnej i papierowej

Nowe „Słowo Polskie” w wersji telewizyjnej i papierowej

Pod koniec lutego pojawiło się kolejne wydanie gazety i programu telewizyjnego „Słowo Polskie”.

Prawdopodobnie po raz ostatni w formacie 20-stronnicowym (ze względów finansowych od marca redakcja planuje zredukować gazetę do 12 stron) w jedynym polskojęzycznym miesięczniku na Podolu można przeczytać o kuligu z traktorem w Dowbyszu, milionach Euro polskiej pomocy rozwojowej dla Ukrainy, inicjatywie sławuckich Polaków by zmienić nazwę miejscowego parku na Park Rodziny Sanguszków, 480-leciu praw miejskich Latyczowa, Powstaniu Styczniowym na Podolu i aktualnych wydarzeniach z życia polskiej mniejszości w kraju nad Dnieprem i Bugiem.

W tradycyjnych rubrykach „Nieznana Ukraina”, „Poezja Tomasza z Lublina”, „Historia”, „Z życia Kościoła katolickiego” i in. jak zawsze swoje artykuły opublikowały podróżnik i historyk Dmytro Antoniuk, poeta Tomasz Smoleń, Walentyna Jusupowa z Żytomierza, Franciszek Miciński z dawnego Płoskirowa i wielu innych znakomitych autorów tekstów o przeróżnej tematyce.

Telewizyjny program „Słowo Polskie” w roku 2017 podobnie jak i w roku ubiegłym ukazuje się w Winnickiej Telewizji Obwodowej oraz Chmielnickiej TV „33 kanał” trzy razy w miesiącu. Można w nim zobaczyć ciekawe wywiady i reportaże, ocenić aktualny stan zabytków z czasów I RP na Ukrainie oraz posłuchać wschodniej gwary kresowej, która zawsze odróżnia rodaków ze wschodu od warszawiaka czy Ślązaka.

>>> „Słowo Polskie” w PDF <<<<

Zapraszamy do czytania, oglądania i słuchania „Słowa Polskiego”.

Jerzy Wójcicki, 04.03.17 r.

Więcej na temat: Program radiowy „Słowo Polskie Wnet”