Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Nowe ławki w kościele Świętego Mikołaja w Kijowie

Nowe ławki w kościele Świętego Mikołaja w Kijowie

 

Fot. http://kmc.media/2022/07/19/u-kosteli-sv-mykola-vpershe-pislya-84-rokiv-vstanovleno-lavky.html

W poniedziałek 18 lipca w kijowskim kościele pw. św. Mikołaja znów pojawiły się ławki typowe dla kościoła katolickiego.

 

Poprzednie ławki zostały zniszczone przez Sowietów w 1938 roku. Nowe przybyły w darze z parafii św. Maryi w Andernach w Niemczech, której kijowscy katolicy są niezmiernie wdzięczni. Ogromne podziękowania za pomoc wszystkim!

W ustawianiu ławek wzięła udział ogromna ilość osób, nie zważając na to, że był to dzień powszedni.

Mężczyźni i kobiety, starsi i młodsi, poświęcili swój czas na służbę Bogu i bliźnim. Osobno warto tu podkreślić, że większość ławek była dłuższa niż 4 metry, ważyła 112 kg, a nasi mężczyźni pracowali radośnie i gorliwie.

Wolontariusze wynieśli wiele spalonych i połamanych krzeseł, które „poprzedni robotnicy” zostawili w podziemiach kościoła po pracach awaryjnych w Domu Muzyki Organowej i Kameralnej. Prace zaplanowano na 2 dni, ale zostały zakończone w 4 godziny.

Po zakończeniu pracy 24 mężczyzn pomodlili się na Różańcu za wszystkich, którzy nam pomogli, za wiernych z parafii św. Maryi w Andernach, która podarowała nam ławki, dobrodziejów, szczególnie tych, którzy pomagali z transportem (odległość prawie 2000 km), zwłaszcza Fundusz Dobroczynny rodziny Żebrowskich, za wszystkich parafian, którzy bronią Ukrainy w walce z rosyjskim okupantem.

Lidia Baranowska za: Parafia św. Mikołaja w Kijowie, 25 lipca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code