Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Nowa edycja programu radiowego „Słowo Polskie Wnet”. Dużo muzyki i ciekawostek z życia Polaków na Ukrainie

Nowa edycja programu radiowego „Słowo Polskie Wnet”. Dużo muzyki i ciekawostek z życia Polaków na Ukrainie

Zdjęcie wykonane na koncercie w ramach Dni Kultury Polskiej w Barze. 13 maja 2017 r.

19 maja o godzinie 21:50 na falach Winnickiego Obwodowego i w odbiornikach Winnickiego Przewodowego Radia wyemitowano nowy odcinek programu radiowego „Słowo Polskie”.

W 13-minutowej audycji, przygotowywanej przez winnicką ekipę „Słowa” w składzie Inna Sandiuk oraz Petro Hnatyszyn, można posłuchać o Dniach Kultury Polskiej w Barze, polskiej myśli medycznej na Podolu w XIX wieku, odsłonięciu tablicy pamiątkowej Jana Potockiego w Pikowie, gdzie zmarł ten znany polski historyk, pisarz, podróżnik i publicysta.
W rubryce „Informacje jednym zdaniem” znalazły się krótkie informacje dotyczące rozwoju stosunków między Polską a Ukrainą, ciekawostki z życia Polaków na Podolu, Wołyniu i Bukowinie.
Podczas montażu audycji, wykorzystano kompozycje, wykonane przez zespół „Podolski Kwiat” z Koziatynia oraz polską formację „Vołosi”, która wystąpiła z koncertem w Teatrze im. Sadowskiego w Winnicy na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku.

Program radiowy „Słowo Polskie Wnet” ukazuje się w Winnickim Radiu Obwodowym (88,6 MHz) oraz Winnickim Radiu Przewodowym w każdy trzeci piątek miesiąca z powtórką w każdą czwartą środę miesiąca o godzinie 21:50 przy wsparciu Winnickiej Administracji Obwodowej oraz polskiej firmy „Barlinek” przy współpracy z polskim radiem „Wnet”.

Majowej audycji programu „Słowo Polskie Wnet” można posłuchać także w Internecie.

Słowo Polskie, 21.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code