Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Nominacje w diecezji kamieniecko-podolskiej 2020

Nominacje w diecezji kamieniecko-podolskiej 2020

Fot. ojerzysj.blogspot.com

Swoim dekretem  Jego Eminencja biskup Leon Dubrawski dokonał następujących zmian na terenie diecezji kamieniecko-podolskiej w 2020 roku.

Proboszczowie, wikariusze, kapelani, rezydenci.

Ks.Walery Dobrowolski został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w miasteczku Murowane-Kuryłowce i jej parafii filialnych i mianowany proboszczem parafii Najświętszej Maryi Panny Dobrej Rady w Koziatynie oraz  jej parafii filialnych od dnia 27 sierpnia 2020 r.
Ks. Wiktor Szklarczuk został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Józefa Oblubieńca w Niemirowie oraz jej parafii filialnych i mianowany proboszczem parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej we w. Szarówka od 1 września 2020 r.
Ks. Wiktor Szczawiński został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii Matki Bożej Częstochowskiej w  miasteczku Czemerowce i jej parafii filialnych i mianowany proboszczem parafii św. Antoniego w miasteczku Wińkowce i  jej parafii filialnych od dnia 27 sierpnia 2020 r.
Ks. Witalij Woskobojnik został mianowany proboszczem parafii św. Adalberta we w. Mowczany rejonu żmeryńskiego  i Opatrzności Bożej we w.Pasynki rejonu szarogrodzkiego od dnia 27 sierpnia 2020 r.
Ks. Wołodymyr Zaricznyj został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii św. Józefa w m.Gródek i jej parafii filialnych i mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w miasteczku Czemerowce i jej parafii filialnych od 27 sierpnia 2020 r.
Ks. Gabriel Sucharski został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w m.Ładyżyn i  św. Stanisława w miasteczku Tepłyk od 1 września 2020 r.
Ks. Demian Jackow został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii: Przenajświętszej Trójcy we w. Zińków oraz jej parafii filialnych i św. Antoniego w Wińkowcach oraz jej parafii filialnych i mianowany proboszczem parafii św. Józefa w m.Gródek od dnia 27 sierpnia 2020 r.
Ks. Igor Stanisław został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Dobrej Rady w Koziatynie i jej parafii filialnych i mianowany wikariuszem parafii św. Aleksego w m.Żmerynka i jej parafii filialnych, na własną prośbę od dnia 27 sierpnia 2020.
Ks. Paweł Kalinowski został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii św. Michała Archanioła w miasteczku Woronowica i mianowany kustoszem Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Winnicy od dnia 24 maja 2020 r.
Ks. Piotr Kuczer został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii św. Adalberta we w. Mowczany i jej parafii filialnych i mianowany proboszczem parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w miasteczku Murowane Kuryłowce i jej parafii filialnych od 27 sierpnia 2020 r.
Ks. Tomasz Mierkiewicz został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej we w. Szarówka i mianowany proboszczem w parafiach pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w m.Ładyżyn i św. Stanisława w miasteczku Tepłyk od 1 września 2020 r.
Ks. Jarosław Gąsiorek został zwolniony z obowiązków kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Winnicy i mianowany proboszczem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w m.Kalinówka oraz jej parafii filialnych od 24 maja 2020 roku.
Ks. Jarosław Piasta został zwolniony z obowiązków wychowawcy Wyższego Seminarium Duchownego Ducha Świętego w Gródku oraz obowiązków wikariusza parafii św. Wojciecha we w. Gwardijskie i jej parafii filialnych i mianowany administratorem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kopijówce. Jednocześnie otrzymał misję kanoniczną głoszenia Słowa Bożego oraz katechizacji dzieci, młodzieży i dorosłych w parafiach: Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w m.Tulczyn i Matki Bożej Fatimskiej we w. Annopol od 30 sierpnia 2020 r.
Ks. Konstanty Morozow został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Winnicy i jej parafii filialnych od dnia 15 sierpnia 2020 r.
Ks. Józef Chromy OFM Cap został mianowany proboszczem parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Winnicy i jej parafii filialnych od dnia 15 sierpnia 2020 r.
Ks. Rafał Strzyżewski został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii św. Michała Archanioła w  miasteczku Tywrów od 5 września 2020 r.
Ks. Krzysztof Stefan Machelski OMI został mianowany proboszczem parafii św. Michała Archanioła w miasteczku Tywrów i opiekunem sanktuarium od 5 września 2020 r.
Ks. Walenty Matuszewski SAC został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii św. Wincentego Pallotti w m.Biłogirja i jej parafii filialnych od dnia 24 sierpnia 2020 r.
Ks. Paweł Goraj SAC został mianowany proboszczem parafii św. Wincentego Pallotti w m.Biłogirja i jej parafii filialnych od dnia 24 sierpnia 2020 r.
Ks. Andrzej Rak OMI został mianowany wikariuszem parafii św. Michała Archanioła w miasteczkuTywrów od 27 września 2020 r.
Ks. Andrzej Kruszelnicki otrzymał kanoniczną misję głoszenia Słowa Bożego i nauczania katechizmu w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamieńcu-Podolskim i jej parafiach filialnych.
Ks. Antoni Pidgornyj OFM Cap otrzymał kanoniczną misję głoszenia Słowa Bożego i nauczania katechizmu w parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Winnicy i jej parafiach filialnych od dnia 15 sierpnia 2020 r.
Ks. Błażej Gawliczek OMI został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Józefa w Gniwaniu i jej parafii filialnych od dnia 1 września 2020 r.
Ks. Wadim Zdorow został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Świętych Piotra i Pawła w Kamieńcu- Podolskim oraz jej parafii filialnych i mianowany wikariuszem parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny we w. Murafa i jej parafiach filialnych od dnia 27 sierpnia 2020 r.
Ks. Witalij Kunicki został mianowany wikariuszem parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny we w. Murafa i jej parafii filialnych od 20 lipca 2020 lat na pięcioletnią kadencję.
Ks. Władysław Kotiużański został mianowany wikariuszem parafii św. Anny w Barze i jej parafiach filialnych od 20 lipca 2020 r.
Ks. Mikołaj Paciora został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny we w.Murafa i jej parafii filialnych i mianowany wikariuszem parafii św. Doroty w Sławucie oraz jej parafii filialnych od 27 sierpnia 2020 r.
Ks. Piotr Szczerbaty został mianowany kapelanem Domu Miłosierdzia klasztoru zgromadzenia pasjonistów w miasteczku Smotrycz od 20 lipca 2020 r.
Ks. Rościsław Grabowski został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny we w.Murafa i  jej parafii filialnych i mianowany wikariuszem parafii Świętych Piotra i Pawła w Kamieńcu Podolskim oraz jej parafii  filialnych od dnia 27 sierpnia 2020 r.
Ks. Stanisław Siwiec został zwolniony z obowiązków kapelana w Domu Miłosierdzia klasztoru zakonu pasjonistów w miasteczku Smotrycz od 27 lipca 2020 roku i powrócił do Polski. Składamy mu najlepsze życzenia i podziękowania za wieloletnią pracę w naszej diecezji.
Ks. Jan Bilecki MIC został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Chmielnickim oraz  jej parafii  filialnych i jednocześnie mianowany wikariuszem parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Mohylowie-Podolskim oraz jej parafii filialnych od 22 czerwca 2020 roku.

 

B. Kuria, dekanaty, Caritas-SPES

Czcigodny o. Paweł Gonczaruk został zwolniony ze wszystkich zajmowanych przez niego stanowisk, obowiązków i członkostwa w radach ze względu na nominację biskupem diecezji charkowsko-zaporoskiej od 10 lutego 2020.
Ks. Wiktor Tkacz został mianowany ekonomem diecezjalnym i odpowiedzialnym za nadzór nad budową nowego korpusu Wyższego Seminarium Duchownego Ducha Świętego i Centrum im. św. Jana Pawła II we w. Szaróweczka od 17 lutego 2020 roku na pięcioletnią kadencję.
Ks. Konstanty Morozow OFM Cap został zwolniony z obowiązków wikariusza biskupiego dla m.Winnicy, ze wzdlędu na skierowanie do innego miejsca służenia poza diecezją kamieniecko-podolską od 15 sierpnia 2020 roku.
Ks. Witalij Słobodian CP został mianowany odpowiedzialnym za organizację liturgii i jej przeprowadzenie podczas uroczystości  zgodnie z normami liturgicznymi, czyli ceremoniarza diecezji kamieniecko- podolskiej od dnia 24 lutego 2020 roku.
Ks. Andrzej Kinowski otrzymał przedłużenie nominacji dziekana dekanatu chmielnickiego-zachodniego od 10 lutego 2020 roku na pięcioletnią kadencję.
Ks. Piotr Gidzil otrzymał przedłużenie nominacji dziekana dekanatu murafskiego od 30 czerwca 2020 roku na pięcioletnią kadencję.
Ks. Witalij Słobodian CP został odwołany ze stanowiska dziekana dekanatu kamienieckiego, na jego miejsce mianowany ks. Aleksander Szawszyn od 1 lutego 2020 na pięcioletnią kadencję.
Ks. Roman Parchomcew został odwołany ze stanowiska dziekana dekanatu barskiego,  na jego miejsce mianowany ks. Witalij Woskobojnik od 1 lutego 2020 na pięcioletnią kadencję.
Ks. Władysław Zaricznyj został odwołany ze stanowiska dziekana dekanatu horodeckiego, na jego miejsce mianowany ks. Piotr Miszczuk od 30 czerwca 2020 roku na pięcioletnią kadencję.
Ks. Rusłan Karmalita został odwołany ze stanowiska dziekana dekanatu winnickiego-wschodniego, na jego miejsce mianowany ks. Jarosław Fedirczuk OFM Cap od 10 lutego 2020 na pięcioletnią kadencję.
Ks. Stanisław Swórka został odwołany ze stanowiska dziekana tomaszpolskiego,  na jego miejsce mianowany ks. Sergiusz Jakubowski MIC od 1 lutego 2020 roku na pięcioletnią kadencję.
Ks. Gabriel Sucharski został mianowany dyrektorem diecezjalnego oddziału Caritas-Spes diecezji kamieniecko-podolskiej kościoła rzymskokatolickiego od 10 lutego 2020 roku.
Pan Eugeniusz Markiewicz został mianowany dyrektorem misji Religijnej „Caritas-Spes Winnica” od 27 maja 2020 roku.

Lidia Baranowska, 9 sierpnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code