Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Nocne czuwanie młodzieży w Berdyczowie

Nocne czuwanie młodzieży w Berdyczowie

W nocy  z 14 na 15 lutego 2020 r. w ogólnoukraińskim Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej odbyło się nocne czuwanie młodzieży poświęcone tematyce prawdziwej miłości.

Udział w czuwaniu wzięło ponad 160 uczestników z Żytomierza, Kijowa, Łucka, Lwowa, Odessy, Polonnego, Winnicy, Korostyszewa, Lubara, Bykówki, Chmielnika i Perszotraweńska. Dołączyła do nich młodzież ze wszystkich parafii Berdyczowa i okolicznych wsi.

Organizatorem nocnego czuwania był ks. Józef Kucharczyk OCD, pomagali mu bracia Karmelici bosi, siostry Terezjanki, siostry Honoratki  i Młodzież Karmelu.

Czuwanie rozpoczęło się od rejestracji. Dalej odbyło odsłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej przy śpiewie starożytnego hymnu „Flos Carmeli”. Po modlitwie do Ducha Świętego i tajemnicy Różańca odbyła się liturgia słowa i pierwsza konferencja ojca Maksymiliana Podwiki OCD na temat: „Elżbieta a Zachariasz. Kochać to potrafić czekać”. Po konferencji swojego świadectwa młodzieży udzieliło małżeństwo Zoi i Jurijowi. Potem młodzieży zaproponowano przemyśleć i napisać: czego oczekujesz od Pana? na co czekasz, kiedy myślisz o miłości?

Następnie odbyła się adoracja Najświętszych Darów, podczas której uczestnicy mogli przystąpić do sakramentu spowiedzi. Nocne czuwanie zostało upiększone muzycznym akompaniamentem  zespołów  z Berdyczowa i Kijowa  przy udziale ojca Józefa Kucharczyka OCD.

O północy odbyła się Msza święta, której przewodniczył i wygłosił kazanie ks. Sergij Kaganowicz, wikariusz parafii św. Barbary w Berdyczowie, a towarzyszyli mu kapłani przybyli wraz z młodzieżą na czuwanie.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 22 lutego 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code