Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Niezaszczepieni podróżujący z Rosji i Indii na Ukrainę będą podlegać 14-dniowej samoizolacji

Niezaszczepieni podróżujący z Rosji i Indii na Ukrainę będą podlegać 14-dniowej samoizolacji

Fot.: abc13.com

W związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta koronawirusa Ukraina wprowadza nowe zasady przekraczania granicy – zapowiedział w środę minister ochrony zdrowia tego kraju Wiktor Laszko.

“Wariant koronawirusa Delta aktywnie rozprzestrzenia się w Europie Zachodniej i w krajach, do których na wakacje udają się nasi obywatele. Proponujemy nowe zasady przekroczenia granicy, by obniżyć możliwość rozprzestrzeniania się wirusa na terytorium Ukrainy” – oświadczył minister.

Nowe regulacje mają zacząć obowiązywać w pierwszej dekadzie sierpnia.

Podczas przekraczania granicy ukraińskiej należy pokazać potwierdzenie zaszczepienia przeciwko Covid-19. W przypadku braku szczepienia zarówno Ukraińcy, jak i obcokrajowcy powinni mieć przy sobie negatywny wynik testu PCR albo testu antygenowego, ale można je też zrobić na miejscu. Laszko sprecyzował, że obywatele Ukrainy nie mają obowiązku testowania, jeśli przyjęli choć jedną dawkę szczepionki i pokażą potwierdzający to dokument.

Słowo Polskie za: Internet, 2 sierpnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code