Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Niezapomniane lato w Pułtusku

Niezapomniane lato w Pułtusku

Od lat Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” organizuje letnie kolonie w Polsce dla dzieci  ze wschodu. W sierpniu 2013 roku 50-osobowej grupie młodzieży z Żytomierszczyzny nadarzyła się wspaniała okazja uczestnictwa w projekcie „Lato z Polską”.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników kolonii bardzo ciekawy program. Atrakcją było już same miejsce zakwaterowania – Hotel „Zamek” w Pułtusku. Piękna przyroda, jezioro i zabytkowe miasto, spodobali się wszystkim. Młodzież pływała na gondolach, zwiedzała z przewodnikiem miasto i po prostu bawiła się. Wielką atrakcją dla młodych kresowiaków okazały się kąpiele w basenie. W przepięknej restauracji Hotelu „Zamek” dzieci wzięli udział w warsztatach z etykiety, na których uczyły się, jak prawidłowo zachowywać się przy stole.

Niezapomniane wrażenia sprawiła na grupę z Polesia stolica Polski — Warszawa. Wycieczka Starym Miastem, Muzeum Narodowe, spotkanie z władzami Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Domu Polonii – to tylko część atrakcji w mieście nad Wisłą, które zaliczyli żytomierzanie.

W podziękowaniu za wspaniały pobyt na koloniach, Anastazja Warfolomiejewa z Żytomierskiego Teatru Polskiego im. Kraszewskiego prezentowała mono-spektakl „Para butów”.

Uczestnicy wyjazdu serdecznie dziękują Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” oraz tym wszystkim, kto przyczynił się do realizacji projektu „Lato z Polska” za ciepłe przyjęcie,  interesujący program pobytu i opiekę.

Jana Wiśniewska
uczestniczka projektu „Lato z Polską”

Stare Miasto powitało małych kresowiaków wspaniałą pogodą

Na sali Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code