Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Niemcy odnawiają kamienice w centrum Lwowa

Niemcy odnawiają kamienice w centrum Lwowa

Fot. zik.ua

Kamienica przy ulicy Łesi Ukrainki we Lwowie doczekała się renowacji dzięki współpracy władz miejskich z niemiecką organizacją GIZ.

Dzięki dofinansowaniu z UE niemieccy oraz ukraińscy specjaliści są już w końcowym stadium remontu byłego klasztoru klasztoru benedyktynek (kościół ormiański).

Sześcioro Niemców na czele z Dickiem Bruggemannem w rozmowie z dziennikarzami ZIK zaznaczali, że prace były dość zaawansowane przez to, że cokół budynku pozostał nietknięty przez ostatnie 300 lat.

– Musieliśmy zastosować kamień wapienny, taki sam, jak oryginalny materiał budowlany. Zawodowi restauratorzy na Ukrainie stają się rzadkością, dlatego my nie tylko pomagamy w odnawianiu starych kamienic we Lwowie, lecz także staramy się doprowadzić do odrodzenia zawodu kamieniarza w tym mieści. Dzielimy się własnym doświadczeniem ukraińskim studentom z koledżu Trusza – zaznaczył Dick Bruggemann.

Słowo Polskie, 25.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code