Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Niedziela Męki Pańskiej

Niedziela Męki Pańskiej

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, wprowadza nas coraz bardziej w nastrój Świąt Paschalnych i rozpoczyna Wielki Tydzień.

W Winnicy, podobnie, jak w tysiącach innych miejscowościach, gdzie są parafie rzymskokatolickie, w Polsce i na Ukrainie, miało miejsce  poświęcenie palm i uroczysta procesja do kościoła.
Podczas Mszy świętej w kościele Matki Bożej Anielskiej (kapucynów), zgodnie z tradycją przeczytano opis Męki Pańskiej.

Przed Teatrem Letnim w miejskim parku katolicy zaczęli gromadzić się już o godzinie 11:00. Wielodzietne rodziny ze wspólnot neokatechumenalnych, księża i siostry zakonne na czele z gwardianem kościoła kapucynów o. Konstantym Morozowym z pieśniami na ustach przeszli ulicą Hruszewskiego do placu Europejskiego, następnie ulicą Soborna by w końcu z wielkim trudem zmieścić się w kościele Matki Bożej Anielskiej.

Pogoda dopisała, procesji z zainteresowaniem przyglądali się inni mieszkańcy miasta, przechadzający się parkiem i centralnymi ulicami miasta. Główne przesłanie, zawarte w homilii, nawiązywało do cierpliwości w sytuacjach trudnych, akceptacji swojego doczesnego życia, rodziny, żony, pracy, swojego ciała, kraju. – Być szczęśliwym wiedząc, że do szczęścia potrzeba Boga a nie dóbr materialnych – mówił o. Konstanty.

Słowo Polskie, 25.03.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code