Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Nie widzę problemu z członkostwem Ukrainy w NATO – Stoltenberg

Nie widzę problemu z członkostwem Ukrainy w NATO – Stoltenberg

Źródło - unian.ua21 września Generalny Sekretarz Generalny Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg po raz pierwszy w historii Ukrainy uczestniczył w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Na posiedzeniu byli obecni także ukraiński prezydent Petro Poroszenko oraz premier Arsenij Jaceniuk. Dzień wcześniej Soltenberg wziął udział w otwarciu manewrów wojskowych Ukraina-NATO, które będą odbywały się na starym polskim poligonie z czasów II RP w obwodzie lwowskim.

Wspieramy waszą niepodległość i nienaruszalność granic. Jeżeli po wdrożeniu wszystkich reform Kijów złoży wniosek o członkostwo w NATO, ten wniosek ma takie same szanse, jak i wszystkich innych państw. Nie widzę dzisiaj żadnego problemu z tym – powiedział Sekretarz Generalny NATO.

Prezydent Petro Poroszenko obiecał zachodnim partnerom, że Ukraina w najbliższym czasie dostosuje swoje standardy militarne do wymogów NATO.

Słowo Polskie, 22.09.15 r.