Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Nie „Polskim Obozom Zagłady”

Nie „Polskim Obozom Zagłady”

W ramach akcji „German Death Camps” mobilny, podświetlony billboard o wielkości 3 x 6 m. stanie przed gmachem stacji w Wiesbaden. Następnie pojedzie do Bonn, Brukseli Londynu.

Akcja ma na celu walkę z dezinformacją oraz powtarzającym się w światowych mediach zwrotem „polskie obozy zagłady” – podał portal wPolityce.pl. Niemiecka telewizja publiczna ZDF w grudniu 2016 r. przegrała proces za użycie tego określenia.

Mobilny, podświetlany billboard z napisem „Death Camps Were Nazi German” wyruszy z Wrocławia do Wiesbaden, gdzie zatrzyma się pod gmachem telewizji ZDF w ramach akcji „German Death Camps”, wymierzonej przeciw „szarganiu dobrego imienia Polski na świecie”.

Przypomnimy, że sąd Apelacyjny w Krakowie orzekł, że telewizja niemiecka telewizja ma przeprosić na swojej stronie internetowej więźnia Auschwitz Karola Tenderę za użycie sformułowania „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”.

W ocenie byłego więźnia publikacja naruszyła jego poczucie przynależności narodowej i godność narodową, które winny być chronione przez prawo na zasadzie przewidzianej dla dóbr osobistych.

Telewizja dostosowała się do decyzji sądu w sposób niejawny, który nie usatysfakcjonował Karola Tenderę i miliony Polaków na całym świecie.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, 25.01.17 r.