Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Nie chcecie walczyć z Rosją? Dajcie więcej pocisków Javelin oraz Stinger

Nie chcecie walczyć z Rosją? Dajcie więcej pocisków Javelin oraz Stinger

Fot. mil.in.ua

Walcząc na swoim terenie z przeważającą siłą rosyjskiej armii Ukraińcy każdego dnia wystrzeliwują za pomocą wyrzutni Stinger i Javelin  około 500 pocisków .

Stany Zjednoczone wraz z innymi członkami NATO wysłały do walki z Rosją około 20 tys. pocisków przeciwczołgowych i 2 000 pocisków przeciwlotniczych. Liczba ta może być znacznie wyższa, bo dostawy są ciągle kontynuowane.

CNN powołuje się na raport przedstawiony przez stronę ukraińską, w którym Kijów informuje USA o swoim zapotrzebowaniu na sprzęt. Wskazano w nim, że obecnie jest ono większe niż w pierwszych tygodniach wojny. Potrzebne są odrzutowce, śmigłowce bojowe i systemy przeciwlotnicze takie jak S-300. Jednak najpilniej potrzeba pocisków przeciwlotniczych typu Stinger oraz przeciwpancernych typu Javelin, które do tej pory okazały się bardzo skuteczne w walce z armią Putina. Według ostatnich danych, od początku inwazji w Ukrainie zestrzelono 124 śmigłowce i 108 samolotów oraz unieszkodliwiono 530 czołgów i blisko 1600 pojazdów opancerzonych.

Słowo Polskie,mw, 26 marca 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code