Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Nauka polskiego za darmo przez Internet

Nauka polskiego za darmo przez Internet

Fundacja OKNO NA WSCHÓD z Białegostoku uruchomiła kompleksową i darmową platformę e-learningowa umożliwiającą naukę języka polskiego na odległość na osób posługujących się językiem rosyjskim (platforma działa w języku rosyjskim).

Platforma www.polskijazyk.pl umożliwia bezpłatną naukę języka polskiego online od poziomu A1 do poziomu B1, z uwzględnieniem wymogów stawianych na Certyfikowanym Egzaminie z Języka Polskiego dla Obcokrajowców. W celu zwiększenia efektywności nauki zastosowano wiele nowoczesnych i przyjaznych ćwiczeń oraz funkcjonalności umożliwiających łatwe przyswojenie i szybkie utrwalenie zdobytej wiedzy. Oprócz nauki języka uczestnik kursu będzie miał możliwość poznania historii i kultury współczesnej Polski oraz przybliżenia sylwetek najbardziej znanych Polaków. W ramach platformy dostępnych jest ponad 1000 nagrań lektorskich oraz 1200 plików graficznych (tabele, wykresy i obrazki) co w znaczący sposób uatrakcyjnia i ułatwia proces nauki.

Tym samym platforma www.polskijazyk.pl stanowi pierwsze tego typu narzędzie umożliwiające bezpłatną naukę języka polskiego online z zastosowaniem najnowocześniejszych technik i metod nauki na odległość. Platforma stanowić może również wartościowe uzupełnienie zajęć stacjonarnych umożliwiając tym samym naukę metodą blended learning.

Zapraszamy również do zapoznania się z bieżącą działalnością Fundacji: http://on.fb.me/1PNjHU7

Platforma została uruchomiona dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych  jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2015”.

Słowo Polskie, na podstawie informacji Pawła Mickiewicza, 14.01.16 r.