Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Nauka polskiego interesują podolską młodzież nawet w czasie wakacji

Nauka polskiego interesują podolską młodzież nawet w czasie wakacji

5 sierpnia w kościele Chrystusa Króla w dawnym Płoskirowie wystartowała Letnia Szkoła Języka Polskiego.

Prawie dwieście dzieci zgłosiło się do udziału w Letniej Szkole Języka Polskiego, organizowanej przez Fundację „Wolność i Demokracja” przy współpracy z polskimi organizacjami i duchowieństwem miasta Chmielnickiego.

Kursy prowadzone są przez dwóch nauczycieli z Polski – Roberta i Marię, którzy są z zawodu historykami ale na Podolu zaangażowali się także w naukę polskiego. Młodzi wykładowcy są pełni zapału i łatwo komunikują się z młodzieżą z polskich rodzin, mieszkających w Chmielnickim.

Z pomocą gościom z Warszawy przyszli miejscowi wolontariusze – studenci polskich uczelni, którzy wykorzystają doświadczenie, zdobyte podczas Letniej Szkoły dla swojej przyszłej pracy.

Pytani przez dziennikarzy Podilla-Centru dzieci opowiadali, że język polski jest im potrzebny, żeby później dostać się na studia do Polski.
Letnia Szkoła Języka Polskiego, pomieszczenia dla której gościnnie udzieliła parafia Chrystusa Króla Wszechświata na Wystawce, będzie trwała przez 10 dni.

Projekt jest realizowany przez fundację „Wolność i Demokracja” w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Franciszek Miciński dla Słowa Polskiego, zdjęcia: Podilla-Centr, 07.08.16 r.

 Robert i Maria – wolontariusze z Polski