Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Nasi na podium. I miejsce na XXIV Światowym Festiwalu Poezji Konopnickiej dla Niny Czub z Winnicy!

Nasi na podium. I miejsce na XXIV Światowym Festiwalu Poezji Konopnickiej dla Niny Czub z Winnicy!

W dniach 15 – 17 sierpnia 2015 roku w Przedborzu odbył się XXIV Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej. Tegoroczny festiwal zorganizowano w 105. rocznicę śmierci Poetki.

W imprezie wzięli udział przedstawiciele polskiego środowiska z Łotwy, Ukrainy, Białorusi i Rosji.  Uczestnicy reprezentowali organizacje polonijne i polskie szkoły.

W ramach festiwalu odbył się konkurs recytatorski i poezji śpiewanej. W godzinach popołudniowych artyści zaprezentowali dowolne programy artystyczne związane z ich działalnością polonijną w krajach zamieszkania.

Po ogłoszeniu wyników konkursu i wręczeniu nagród odbył się koncert laureatów. Na zakończenie festiwalu, przed licznie zgromadzoną publicznością, na scenie przedborskiego MDK zaprezentowano barwny i energetyczny występ cygańskiego zespołu „ROMANO”.

I miejsce na XXIV edycji Festiwalu w kategorii „Recytacja” zdobyła uczestniczka z Winnicy – Nina Czub. Nagrodę za wspaniały występ Pani Ninie, reprezentującą Stowarzyszenie Polonijne „Kresowiacy”, wręczyli osobiście burmistrz Przedborza Miłosz Naczyński razem z przewodniczącym Rady Miasta Krzysztofem Zawiszą.

Słowo Polskie, 17.08.15 r.