Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Najweselsza impreza z okazji Dnia Dziecka odbyła się w Latyczowie

Najweselsza impreza z okazji Dnia Dziecka odbyła się w Latyczowie

XIV Diecezjalny Dzień Dziecka, który zorganizowano na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej oraz w środku kościoła, minął pod hasłem „Twoje Miłosierdzie”.

Organizatorzy zjazdu, zrzeszającego szkolną młodzież z obwodów chmielnickiego oraz winnickiego mieli na celu zanurzenie się w potrzebę i uczynki miłosierdzia w stosunku do duszy i ciała w Roku Miłosierdzia Bożego.

1 czerwca do Latyczowa przybyło ponad 800 dzieciaków w wieku szkolnym szkolnym na autokarach i samochodach razem z rodzicami. W ramach świętowania Dnia Dziecka na młodzież czekało przedstawienie teatralne, Msza święta, zakończona modlitwą przy obrazie Matki Bożej Latyczowskiej, wspólny smaczny posiłek oraz zabawy na świeżym powietrzu.

Nie zważając na negatywną prognozę pogody i ulewny deszcz, który po 14. ogarnął Latyczów, organizatorom udało się zrealizować prawie wszystkie przedsięwzięcia, zaplanowane w ramach zjazdu.

Liturgię Świętą celebrował biskup ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej Leon Dubrawski.

Słowo Polskie, zdjęcia: Ania Żerdycka, Julia Czernij, 02.06.16 r.

{morfeo 1196}

{youtube}{/youtube}