Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Najnowszy podręcznik do nauki polskiego otrzymał akceptację ukraińskiego resortu oświaty

Najnowszy podręcznik do nauki polskiego otrzymał akceptację ukraińskiego resortu oświaty

Z inicjatywy Fundacji Wolność i Demokracja został wydany podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci na Ukrainie.

„Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz Ty!” Podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci na Ukrainie” – to nowoczesne kompendium,  które zostało opracowane przez wykładowców i lektorów związanych z Centrum „Polonicum”.

Autorkami są: Katarzyna Kołak, Małgorzata Malinowska, Anna Rabczuk, Dorota Zackiewicz. Redaktorem metodycznym i programowym: Piotr Kajak. Za ilustracje i szatę graficzną odpowiada Marta Zabłocka.

Podręcznik wydały, wspólnym nakładem sił, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Wolność i Demokracja oraz Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” UW a także przy współpracy z Centrum Metodycznym w Drohobyczu.

Podręcznik uzyskał akceptację Ministerstwa Oświaty i Nauki Ukrainy, może być oficjalnie wykorzystywany w szkolnictwie polonijnym na Ukrainie.

Egzemplarze papierowe pierwszego tomu podręcznika, zgodnie z wytycznymi MSZ-u, dzięki staraniom Fundacji WiD, już wkrótce trafią do nauczycieli pracujących na Ukrainie. Za kilka tygodni ukaże się drugi tom podręcznika oraz towarzyszące mu materiały uzupełniające.


>>>> Pobrać elektroniczną wersję podręcznika „Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz Ty!” <<<<

 

Słowo Polskie, na podstawie informacji WiD, 23.10.15 r.