Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Najlepsza z najlepszych

Najlepsza z najlepszych

Młoda mieszkanka Koziatynia (obw. winnicki) Uliana Pyłypenko, uczennica 9 klasy szkoły im. T. Szewczenki, zastała zwyciężczynią Ogólnoukraińskiej Olimpiady z języka i literatury polskiej, finał której odbył się w Gródku Podolskim.

Uliana w życiu codziennym to bardzo miła i ciekawa osoba, która zna się dobrze na wielu rzeczach. Oprócz nauk humanistycznych interesuję się także naukami ścisłymi. Lubi m. in. fizykę i astronomię. Pięknie gra na fortepianie, gitarze, śpiewa w zespole „Podolski kwiat”, który działa przy „Centrum polskiej kultury im. Tomasza Padury w Koziatyniu”. Uliana aktywnie uczy się języka polskiego w Szkole Sobotnio-Niedzielnej przy polskiej organizacji pod opieką doświadczonego pedagoga Natalii Czaikowskiej.

Uliana samodzielnie dokształca się w nauce języka polskiego, czyta dużo utworów z literatury polskiej. Oczywiście, wielkie znaczenie ma także i to, że Uliana Pyłypenko pochodzi z rodziny z korzeniami polskimi, w której pielęgnują polskość, tradycje i obyczaje narodu polskiego.

Jesteśmy dumni, że mamy taką inteligentną, utalentowaną i piękną rodaczkę.

Larysa Cybula, 26.04.17 r.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code