Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Nagrody dla żytomierzan na polskim Festiwalu „Kalinowe Mosty”

Nagrody dla żytomierzan na polskim Festiwalu „Kalinowe Mosty”

Źródło - tvp.plNa Warmii i Mazurach zakończył się VI Międzynarodowy Festiwal Programów Radiowych i Telewizyjnych „Kalinowe Mosty”. Główne nagrody trafiły do dziennikarzy z Ukrainy. Większość tegorocznych konkursowych prac opowiada o wojnie na Donbasie. Jednak głównym celem tego festiwalu jest promocja Unii Europejskiej na terenie wschodniego sąsiada Polski.

Na „Kalinowe Mosty” przyjechało prawie 40 dziennikarzy z Ukrainy. Większość z nich po raz pierwszy trafiła do Polski. Do udziału w Festiwalu zgłoszono 40 programów telewizyjnych i 31 radiowych z Polski, Białorusi oraz Ukrainy.

Główna nagroda w kategorii radiowej trafiło do dziennikarki Lubowy Skyby z obwodu dniepropietrowskiego. Z grona programów telewizyjnych jury najwyżej oceniło reportaż Tetiany Myrhorodskiej z obwodowej telewizji w Czernihowie na północy Ukrainy. Autorka pokazała historię wolontariuszy, którzy wspierają ukraińskich żołnierzy w odpieraniu rosyjskiej agresji na wschodzie Ukrainy.

Program Żytomierskiej Telewizji Obwodowej „Ta ziemia miła, gdzie matka rodziła” na „Kalinowych mostach” został uhonorowany dyplomem I stopnia (autorzy – Olena Kuczmij oraz Wiktor Pidwysocki), dyplom III stopnia zdobył program „Eko-tur i rezerwat poleski” (autorzy Wiktoria Łukianenko i Wiktor Pidwysocki). Dyplom III stopnia w nominacji „Jedno serce – dwie ojczyzny” otrzymała Natalia Kulinicz z Żytomierza za program radiowy „Po 100 latach Richter wraca do domu”.

Słowo Polskie, na podstawie informacji Aliny Zielińskiej, zdjęcia – TVP, 09.06.15 r.