Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Nabór do Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki KSW w Warszawie na rok szkolny 2013/2014

Nabór do Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki KSW w Warszawie na rok szkolny 2013/2014

Szanowni Państwo!

Oddział Warszawski Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców uprzejmie informuje o trwającym naborze do naszego Liceum Polonijnego (Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Kolegium św. Stanisława Kostki KSW) w Warszawie na rok szkolny 2013/2014.

Po raz kolejny zapraszamy więc zdolnych uczniów pochodzenia polskiego, którzy kończą w tym roku szkolnym 9 (lub odpowiednik) klasę miejscowej szkoły i chcieliby kontynuować naukę w liceum w Polsce. Przyjmujemy młodzież odznaczającą się dobrymi wynikami w nauce, jak też wzorową postawą potwierdzoną opinią Państwa organizacji i/lub parafii.

Przyjętym uczniom zapewniamy nieodpłatną naukę w naszym Liceum oraz zakwaterowanie i wyżywienie w internacie przy Liceum. Młodzież obowiązuje wpłata na tzw. fundusz szkolny, która w roku szkolnym 2012/2013 wynosi 100$ miesięcznie.

Rekrutacja przebiega w dwóch etapach. Po otrzymaniu zgłoszeń od kandydatów dokonujemy weryfikacji dokumentów. Następnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna, która odbędzie się w drugiej połowie sierpnia. Ostateczną decyzję o przyjęciu do szkoły kandydat otrzyma po rozmowie kwalifikacyjnej. Znajomość języka polskiego nie jest kryterium decydującym o przyjęciu do szkoły: osoby słabo znające język polski, ale wyróżniające się bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem, mające predyspozycje do szybkiego uczenia się oraz wykazujące chęć do nauki mogą również rozpocząć naukę w naszej szkole.

Jeśli Państwa organizacja zna i może polecić młodzież spełniającą powyższe kryteria, prosimy o przesłanie kompletu wymaganych dokumentów (szczegółowe informacje w załączonym piśmie). Zgłoszenia przyjmujemy do 15 maja 2013 r.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu +48 22 858 29 50 lub na e-mail: [email protected]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code