Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Na Żytomierszczyźnie odbyły się IV Karmelitańskie Dni Młodych

Na Żytomierszczyźnie odbyły się IV Karmelitańskie Dni Młodych

Fot. kmc.media

W czwartek 9 sierpnia 2018 roku, w ogólnoukraińskim sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie rozpoczęły się IV Karmelitańskie Dni Młodych.

Opiekunką tegorocznego spotkania młodzieży w wieku od 14 do 30 lat została Św.Teresa od Dzieciątka Jezus, a hasło spotkania brzmiało – „Na skrzydłach zaufania do wiary”.

Impreza została zorganizowana przez braci karmelitów bosych, sióstr Św.Teresy od Dzieciątka Jezus i Młodzież Karmelu.

W tym roku do Berdyczowa przyjechało 150 uczestników z Kijowa, Żytomierza, Winnicy, Łucka, Charkowa, Połonnego, Brodów, Boryspola, Chmielnika, Lubara, Dowbysza, Berdyczowa i innych miast i miasteczek.

Po zakończeniu rejestracji na placu przed sanktuarium, uczestnicy zebrali się w sali Św.Teresy, gdzie podopieczni  ośrodka charytatywnego powitali ich przedstawieniem. Ze słowem wstępnym do uczestników zwrócił się o. Józef Kucharczyk OCD, delegat prowincji krakowskiej karmelitów bosych na Ukrainie. Ojciec Józef i prowadząca spotkanie opowiedzieli o życiu Św.Teresy od Dzieciątka Jezus, a potem uczestnicy obejrzeli o niej film.

Eucharystii z okazji rozpoczęcia Karmelitańskich Dni Młodych przewodniczył proboszcz sanktuarium w Berdyczowie o. Rafał Myszkowski OCD, który również wygłosił homilię do zebranych. Po Mszy Św. uczestnicy spotkania udali się do wsi Gwozdawa, znajdującej się w pobliżu Berdyczowa, gdzie w ciągu czterech dni trwały IV Karmelitańskie Dni Młodych.

Lidia Baranowska na podstawie informacji Maksyma Żeleznickiego, http://catholicnews.org.ua, 16.08.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code