Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Na Wschodnie Podole przybyli przedstawiciele Polskiej Straży Pożarnej

Na Wschodnie Podole przybyli przedstawiciele Polskiej Straży Pożarnej

Goście z Polski na czele z komendantem świętokrzyskiej PSP Adamem Czajką w dniach 20-25 września poznają system funkcjonowania ukraińskiej Służby Nadzwyczajnych Sytuacji, spotykają się z przedstawicielami władz lokalnych, obwodowych i swoimi ukraińskimi kolegami.

– W bieżącym roku wypada 58. rocznica współpracy pomiędzy obwodem winnickim a województwem świętokrzyskim. W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy Kielce, poznawaliśmy zasady funkcjonowania władz samorządowych w Polsce oraz terytorialnych przedstawicielstw różnych resortów, w tym – Straży Pożarnej – gości z Polski w gmachu Winnickiej Administracji Obwodowej powitał przewodniczący ODA Walerij Korowij.

Adam Czajka podziękował Ukraińcom za pomoc okazaną Polakom podczas powodzi w 2010 roku  oraz zaznaczył, że celem wizyty polskich strażaków jest także ocena stanu sprzętu technicznego, który jest w dyspozycji winnickich ratowników i rozważenie okazania ewentualnego wsparcia technicznego.

Słowo Polskie, zdjęcia: vin.gov.ua, 23.09.16 r.