Jesteś tutaj: Home » inne » Na Wołyniu kwitnie nielegalne wydobycie bursztynu

Na Wołyniu kwitnie nielegalne wydobycie bursztynu

 

Źródło - unian.uaUkraiński minister ekologii Igor Szewczenko zwrócił się do ministra praw wewnętrznych Arsena Awakowa z prośbą przyjrzenia się nielegalnemu wydobyciu bursztynu w rezerwacie „Pojaskiwskij”, znajdującym się na terenie obwodu żytomierskiego.

– Bursztynowa mafia zakorzeniła się tam tak mocno, że bez specjalnej operacji Gwardii Narodowej i innych jednostek nie da się nic zrobić. Przy dobrej woli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych sytuację da się naprawić w tydzień – oświadczył Szewczenko.

Dziennikarze kilkakrotnie publikowali głośne artykuły poświęcone nielegalnemu wydobyciu bursztynu na masową skalę na Wołyniu. Państwo dotychczas nie ingerowało w te sprawy, powołując się na brak ustawodawstwa, regulującego ten biznes.

– Bursztyn wydobywają na terenie rezerwatu o znaczeniu krajowym „Pojaskiwski”! Tam nawet siekieri wnieść nie można, a „biznesmeni” już nanieśli ogromną szkodę środowisku. Dlatego drodzy funkcjonariusze, ratujcie chociażby las w granicach rezerwatów i parków – zaapelował minister ekologii.

Słowo Polskie, 25.06.15 r., KZ