Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Na Wołyniu przemytnicy dronem próbowali przeprawić partię masek medycznych do Polski

Na Wołyniu przemytnicy dronem próbowali przeprawić partię masek medycznych do Polski

Fot. Espreso

Wieczorem 1 maja 2020 roku oddział lwowskiej Straży Granicznej otrzymał komunikat  o szumie silnika z urządzenia typu „dron”, który nadchodził z kierunku granicy państwowej.

Niebawem w pobliżu jednej z miejscowości rejonu iwaniczewskiego Straż Graniczną odnalazła samochód „Skoda”.  Kierowca nie zareagował i nie zatrzymał się na żądanie Straży .Po próbie staranowania  funkcjonariuszy, zaczął uciekać.

Po kilku minutach Straż Graniczna wykryła samochód w lesie. Podczas próby zatrzymania kierowca ponownie nie wykonał poleceń Państwowej Straży Granicznej , nie zatrzymał się i  ponownie   próbował staranować strażników.

W celu zatrzymania samochodu osobowego i biorąc pod uwagę zagrożenie dla życia funkcjonariuszy, patrol oddał strzały ostrzegawcze, i przestrzelił koła pojazdu. Po czym samochód  udało się zatrzymać.

W wyniku działań poszukiwawczych Straży Granicznej zidentyfikowano tożsamość obywatela Ukrainy  i ustalono, że wcześniej ta osoba już była zatrzymywana przez polskich kolegów za przemycenie wyrobów tytoniowych. Również na miejscu wydarzenia został znaleziony dron i dwa opakowania z towarami medycznymi, a mianowicie maskami ochronnymi.

Słowo Polskie za: DPSU, 5 maja 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code