Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Na Ukrainie władze wzmocnią ochronę polskich miejsc pamięci

Na Ukrainie władze wzmocnią ochronę polskich miejsc pamięci

Źródło: http://umoloda.kiev.uaPo wypadkach wandalizmu wobec polskich miejsc pamięci na Ukrainie miejscowe władze zadeklarowały wzmocnienie ich ochrony.

Ochroną zostaną objęte przede wszystkim pochówki na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie, gdzie znajduje się Cmentarz Orląt Lwowskich oraz inne znane miejsca. O tym na spotkaniu z na spotkaniu z konsulem generalnym RP we Lwowie Wiesławem Mazurem oświadczył w poniedziałek 13 marca przewodniczący Lwowskiej Administracji Obwodowej Oleh Syniutka.

Syniutka zaznaczył, że władze ukraińskie potępiają niszczenie polskich pomników i robią wszystko, by odnaleźć sprawców. – Niestety, dziś możemy mówić nie tylko o tych aktach wandalizmu, lecz o zaplanowanych działaniach służb specjalnych agresora (Rosji), których celem jest jeszcze większe zaostrzenie sytuacji – mówił.

Bardzo jasno opowiadamy się za tym, że Ukraińcy i Polacy powinni nie tylko żyć w przyjaźni i razem, ale i pomagać sobie nawzajem i nie poddawać się takim prowokacjom. Chcemy pokazywać przykład, że nasze narody żyją i będą żyły w przyjaźni i razem – dodał Oleh Syniutka.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, 15.03.17 r.