Jesteś tutaj: Home » inne » Na pokładzie ukraińskiego Ił-76, który przyleciał z Nepalu, byli także Polacy

Na pokładzie ukraińskiego Ił-76, który przyleciał z Nepalu, byli także Polacy

Źródło - unian.uaSamolot Ił-76 ukraińskiego Ministerstwa do Spraw Nadzwyczajnych po licznych przygodach i problemach technicznych doleciał do portu lotniczego „Boryspil” pod Kijowem. Na jego pokładzie było 76 Ukraińców oraz 11 obywateli innych państw, w tym – Polacy.

Samolot wylądował na wojskowej części lotniska.

Większość ewakuowanych z Katmandu to – turyści, którzy ocaleli po potężnym trzęsieniu ziemi w Nepalu, podczas którego zginęło ponad 7 000 osób i kolejne 14 000 zostało rannych.

Po wylocie 30 kwietnia z Kijowa i lądowaniu w Deli, gdzie ukraińscy piloci oczekiwali na pozwolenie od lotniska w Katmandu, okazało się, że rządowy Ił się zepsuł. Na części zamienne trzeba było czekać, póki je dostarczą  z Ukrainy. W związku z naprawą i długim okresem oczekiwania samolot zabrał uciekinierów dopiero 5 maja Dzień później Iłowi podczas lądowania w Baku, gdzie miał uzupełnić zapasy paliwa, pękło koło. Po rozwiązaniu tego problemu ukraiński samolot, na pokładzie którego byli także Francuzi, Gruzini, Rosjanie i Polacy, wylądował bezpiecznie w Boryspolu pod Kijowem.

Słowo Polskie, 07.05.15 r., KZ