Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Na placu im. Józefa Piłsudskiego w stolicy Polski odbyły się uroczystości w związku z 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej.

Na placu im. Józefa Piłsudskiego w stolicy Polski odbyły się uroczystości w związku z 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej.

Brali w nich udział m.in. Andrzej Duda z małżonką, szef MON Mariusz Błaszczak, sekretarz stanu USA Mike Pompeo oraz wicepremier ds. europejskiej i euroatlantyckiej integracji Ukrainy Olha Stefaniszyna.

Oficjalne obchody rozpoczęły się tradycyjnie w południe przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W uroczystej odprawie wart brało udział ponad 500 żołnierzy. W trakcie uroczystości zostały oddane salwy armatnie. Całość zwieńczyła defilada pododdziałów oraz złożenie kwiatów przez prezydenta przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Para prezydencka w towarzystwie marszałka Sejmu Elżbiety Witek, marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego oraz szefa MON Mariusza Błaszczaka i ministra kultury Piotra Glińskiego złożyli wieniec przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

„Setna rocznica wielkiej wiktorii warszawskiej i Święto Wojska Polskiego – jakże ważny to dzień, w którym dziękujemy za służbę naszym żołnierzom, oddajemy hołd wszystkim poległym za Ojczyznę, ale także wspominamy tamten trudny, dramatyczny czas – wielki i znaczący w historii naszego kraju, a także w jakimś sensie piękny” – podkreślał Prezydent Polski Andrzej Duda. Wskazywał również, że „nie byłoby dzisiejszej Polski, gdyby nie te wszystkie wiktorie, gdyby nie bohaterstwo zapisane na kartach historii, które przekazujemy młodym pokoleniom”.

Słowo Polskie, fot. Tadeusz Krząstek, 20 sierpnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code