Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Na paszporty biometryczne dla Ukraińców Europa wyda 30 mln Euro

Na paszporty biometryczne dla Ukraińców Europa wyda 30 mln Euro

Po wdrążeniu w życie pierwszego etapu wprowadzenia bezwizowego wjazdu dla Ukraińców do UE, miejscowi politycy są pewni, że do krajów Unii Europejskiej bez wizy można będzie jechać już pod koniec roku.

Eurokomisja nie jest aż tak optymistyczna w swoich prognozach. Minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski uważa, że bardziej realistycznym terminem jest pierwsza połowa 2015 roku. Poza tym nie rozwiązany jest problem wymiany paszportów na biometryczne. Dotychczas nie został opracowany i zatwierdzony wzór tego dokumentu. Zastępca ministra spraw zagranicznych Ukrainy Sergiusz Czebotar twierdzi, że podczas okresu przejściowego będą wydawane na życzenie także zwykłe paszporty zagraniczne. Prawdopodobnie wartość nowego biometrycznego paszportu będzie wyższa niż zwyczajnego.

Międzynarodowe struktury dofinansują druk nowych paszportów. Na ten cel Europa wyda blisko 30 mln Euro. Paszporty biometryczne będą drukowane w państwowym przedsiębiorstwie Ukrainy.

Redakcja, bwp

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code