Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Na marcowe emerytury trzeba 8 miliardów hrywien, na razie jest tylko 8 milionów

Na marcowe emerytury trzeba 8 miliardów hrywien, na razie jest tylko 8 milionów

Zdjęcie pobrano z http://www.unn.com.uaNowy ukraiński premier Arsenij Jaceniuk stwierdził, że zatwierdzony 27 lutego przez parlament rząd będzie rządem „samobójców” z powodu totalnie opustoszałych kont funduszu emerytalnego i brak pieniędzy na wszystkie świadczenia socjalne w marcu.

Rozkradzione pieniądze jeszcze nie raz będą przedmiotem dochodzeń prokuratorów i śledczych. A dziś państwo ukraińskie, które po raz drugi zdobyło swoją niepodległość, zmierzy się z kolejną próbą – odbudowania totalnie zniszczonej przez reżim Janukowicza ukraińskiej gospodarki. Od czasu objęcia przez niego stanowiska prezydenta, państwowy dług zwiększył się dwukrotnie – z 35 mld USD w 2010 roku do 75 mld w roku 2014.

Nowelizacja budżetu zostanie rozpatrzona w Radzie Najwyższej w najbliższych dniach. Tym czasem 1 USD już kosztuje ponad 11 hrywien, rośnie także cena paliwa samochodowego.

Red., bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code