Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Na jednej z donbaskich uczelni pojawiło się ukraińsko-polskie centrum edukacyjne

Na jednej z donbaskich uczelni pojawiło się ukraińsko-polskie centrum edukacyjne

Fot. Internet

Na Donbaskim Państwowym Uniwersytecie Pedagogicznym otwarto pierwsze na terenie obwodu Ukraińsko-Polskie Międzynarodowe Centrum Edukacji i Nauki.

O tym w czwartek, 3 grudnia, poinformowała służba prasowa Departamentu Edukacji i Nauki donieckiej obwodowej Administracji Państwowej.

Udział w uroczystościach otwarcia Centrum wziął Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej Bartosz Jan Cichocki.

W swoim przemówieniu on zauważył, że Uniwersytet stanie się kolejną platformą do rozwoju relacji dwóch krajów partnerskich na terenie wschodniej Ukrainy.

Nadzieję na dalsze perspektywy wyraził również kandydat na Konsula Honorowego Łotwy w obwodzie ługańskim i donieckim Aleksander Pawenko.

Na tym spotkaniu poruszono kwestię możliwości nauki języka polskiego na uniwersytecie, w którym w 2020 roku już rozpoczęli uczyć się polskiego studenci IV roku wydziału filologii ukraińskiej.

Jak wiadomo, Donbaski Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny znajduje się w miastach Sławiańsk i Bachmut.

Lidia Baranowska, 7 grudnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code