Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Na Donbasie terroryści ukradli ponad 100 mln hrywien, przeznaczonych na emerytury

Na Donbasie terroryści ukradli ponad 100 mln hrywien, przeznaczonych na emerytury

Źródło - news.online.uaNowy minister polityki socjalnej Pawło Rozenko podsumował straty, które ponieśli ukraińscy emeryci oraz inne osoby, korzystający ze świadczeń socjalnych państwa ukraińskiego (rodziny wielodzietne, ludzie z ograniczonymi możliwościami fizycznymi i inni).

– W przeciągu ostatnich miesięcy prorosyjscy terroryści obrabowali 20 samochodów bankowych, kradnąc ponad 100 milionów hrywien. Podczas takich napadów giną nasi ekspedienci. Dlatego musieliśmy zaprzestać przekazywania gotówki na tereny okupowane przez separatystów – twierdzi Rozenko.

Od 1 grudnia ukraińskie władze nie dostarczają pieniędzy do miast, znajdujących się w strefie okupacji. Miejscowi, którzy wcześniej popierali DRL i LRL, wyjeżdżają do sąsiadujących z ich miejscowościami miast, kontrolowanych przez siły rządowe, gdzie z bankomatów pobierają należne emerytury i w ukraińskich urzędach załatwiają inne formalności. Władze tzw. republik ludowych nie dotrzymują obietnic, na Donbasie trwają bunty głodowe.

Słowo Polskie, 05.12.14 r.

GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code