Jesteś tutaj: Home » Inne » Muzeum papieskie przygotowało specjalną wystawę dla uchodźców z Ukrainy

Muzeum papieskie przygotowało specjalną wystawę dla uchodźców z Ukrainy

Muzeum “Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II” w Wadowicach przygotował dla obywateli Ukrainy specjalną ofertę zwiedzania.

Placówka nawet wprowadziła dla nich dedykowany bilet zwiedzania ekspozycji stałej w cenie 1 zł od osoby. Zakup takiego biletu jest możliwy w kasach biletowych. Przy zakupie wystarczy okazać paszport lub inny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i obywatelstwo ukraińskie – wyjaśniają pracownicy muzeum.

W aplikacji muzealnej oraz w audioprzewodnikach będzie niebawem także dostępna ścieżka do samodzielnego zwiedzania Domu Rodzinnego Jana Pawła II w języku ukraińskim.
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II znajduje się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach, gdzie 18 maja 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Multimedialna wystawa muzeum w wyjątkowy sposób ukazuje osobę papieża Polaka, jego naukę i przesłanie.

Postać św. Jana Pawła II jest równie ważna dla Ukraińców jak I dla Polaków. Papież Polak podczas studiowania na UJ brał udział w budowie drewnianego kościoła w Ożomli niedaleko Sądowej Wiszni. W roku 2001 pontyfik odwiedził Lwów z wizytą duszpasterską.

Słowo Polskie za: www.domjp2.pl, 12 kwietnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code