Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Msza w intencji śp Pawła Adamowicza w Winnicy

Msza w intencji śp Pawła Adamowicza w Winnicy

W niedziele 20 stycznia w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej w Winnicy została odprawiona żałobna msza w intencji śp. Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W Liturgii uczestniczyli parafianie, prezesi i członkowie polskich organizacji w Winnicy oraz przedstawiciele KG RP w Winnicy.

17 stycznia trumna z ciałem tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza została wystawiona w ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie w ciągu kolejnej doby przybyło ok. 53 tysięcy osób.

18 stycznia o godzinie 17. z Europejskiego Centrum Solidarności wyruszył kondukt żałobny, który, mijając miejsca związane ze zmarłym prezydentem, odprowadził trumnę z jego ciałem do bazyliki Mariackiej w Gdańsku.

Ekumeniczna msza pogrzebowa odprawiona została 19 stycznia o godz. 12. w bazylice Mariackiej w Gdańsku. Przewodniczył jej przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki, a homilię wygłosił arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź.

W uroczystościach wzięli udział m.in. prezydent RP Andrzej Duda, były prezydent Niemiec Joachim Gauck, premier RP Mateusz Morawiecki, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, byli prezydenci RP: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski, byli premierzy RP oraz liczni ministrowie, prezydenci i burmistrzowie miast z Polski i zagranicy.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Winnicy oraz Wikipedii, 23 stycznia 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code